Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Masaya Yatırılıyor

10 Mart, 2017 | Genel Haber | GRTC

Türkiye kendi tarihi açısından önemli bir dönemeç geçirdiği günleri yaşamaktadır. 1839 Tanzimat Fermanı ile girdiği karar mekanizmaları ve yönetim biçimleri açısından kendi tarihi ve medeniyet kodları açısından yabancılaşma dönemini sona erdirme hedefinde önemli adımlar atmaktadır.

Ülkeyi bu hedefe doğru götüren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın şahsı ve bütün bu mücadelede onun yanında olan tüm insanlar 15 Temmuz gecesi Türk milletinin basireti ve cesaretiyle engellenen bir darbe kalkışması ile karşı karşıya kaldı.

Devam eden bu mücadelede ülkemizde bu hedefi önemseyen tüm kişiler ve kurumlar bu süreçte ellerindeki her imkanla bu mücadeleye destek vermelidir.

Düşünce kuruluşumuz 25 Aralık 2015 tarihinde yayınladığı “Türk Tipi Başkanlık Sistemi” raporu ile bu mücadeleye destek vermiştir. Bugünlerde TBMM’de görüşülen 18 maddelik anayasa teklifi ile raporumuzun teklifleri büyük bir uyum arz etmiştir. Meclis sonrası referandum ile halkımızın onayı alınacak ve ülkemiz için yeni bir tarih başlayacaktır.

Düşünce kuruluşumuz bu yeni dönemle ilgili kamu yönetiminde yapılması gereken düzenlemeler ile ilgili teklif, öneri ve öngörülerini kamuoyuna ve siyasi karar alıcılara iletmek istemektedir. Bu her düşünce kuruluşunun olması gerektiği gibi GRTC için de varlık sebebi olarak bir zorunluluktur.

Bu bağlamda 24-25 Mart 2017 tarihlerinde Sultanbeyli Belediyesi’nin desteğiyle “Sosyo-Politik ve Ekonomik Boyutlarıyla Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi” başlıklı sempozyumumuzu 24-25 Mart tarihlerinde Prof.Dr.Necmettin Erbakan Kültür Merkezi’nde gerçekleştireceğiz.

İlgili Dosya

İlgili dosyayı indirmek için buraya tıklayın